راهنمای خرید آبسرد کن – چه نوع آبسردکنی بخریم

راهنمای خرید آبسرد کن :
آبسرد کن امروزه از اقلام پر مصرف می باشد که در هر مکانی می توان آن را دید و تفاوت در انواع و اقسام آبسرد کن مشتری را در انتخاب آبسردکن مناسب دچار مشکل میکند.

آب سرد کن ، دستگاهی است برای تولید آب خنک که مصارف انسانی دارد .این دستگاه با ورود آب تغذیه شده و  آب آشامیدنی را سرد می‌کند و آنرا برای مصرف در مدت زمان طولانی به صورت خنک در اختیار قرار می‌دهد.در ادامه با ما باشید با راهنمای خرید آبسرد کن .

دستگاه های آب سرد کن‌ها معمولاً به سه دسته اصلی و کلی تقسیم می‌شوند که به قرار زیر می باشد :

راهنمای خرید آبسرد کن – آب سرد کن‌های مخزن دار مجهز به شناور :

آب سرد کن‌های مخزن دار مجهز به شناور در اکثر موارد  به آب لوله کشی شهری به صورت مستقیم وصل می‌شوند و مخزن آنها توسط یک شیر مجهز به شناور همیشه پر می‌ماند ، سیستم کنترل ورودی آب این مدل از آبسردکن ها اتوماتیک می باشد که فرایند پر شدن آب توسط شناور تعبیه شده صورت میگیرد و هم چنین برای آب اضافی که ممکن است در حین خوردن آب سرد پیدا شود، مستقیما توسط شیر خروجی به مجرای فاضلاب وصل هستند تا اضافات آبی تولیدی از طریق این مجرا خارج شود . بیشتر این نوع را در شرکتها و محل‌های عمومی می‌توان دید.

در این مدل آب سردکن ها در پیک مصرف دیده شده است که جواب گوی مصرف زیاد آب نمی باشند.این مدل از  آبسرد کن‌ها غالبا از یک سیستم پمپ حرارتی ( پمپ حرارتی یا پمپ گرما وسیله‌ای که عمل انتقال انرژی از نقطه مبدا ( کم دما ) به نقطه مقصد که دارای دمای بیشتر می‌باشد را انجام می‌دهد. ) ( همچون یخچال ) برای خنک کردن آب استفاده می‌نمایند. لوله‌های اواپراتور ( تبخیر کننده یا اواپراتور Evaporator ابزاریست که برای تبخیر آب یا دیگر مایعات به کار می رود. این ابزار جز ابزارآلات پر کاربرد در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، نوشابه سازی، سیستم های تهویه مطبوع و … است.) به شکل لوله مسی به دور یک مخزن فلزی جوش می‌خورد.بایست توجه داشت که هیچ ارتباط مستقیمی نبایست بین لوله های مسی با آب درون مخزن باشد زیرا این عمل غیر بهداشتی بوده و برای انسان مضر می باشد در ادامه  آب وارد مخزن می‌شود و با مصرف برق توسط مدار خنک‌کننده، خنک می‌شود.خنک شدن لوله ها باعث خنک شدن مخزن و سپس خنک شدن آب میگردد. با مصرف آّب، شناور تعبیه شده در مخزن پایین می‌آید و شیر آب ورودی باز می‌شود تا مخزن پر شود.

 

راهنمای خرید آبسرد کن – آب سرد کن‌های بابلر ( بطری دار با قابلیت تعویض بطری ) : 

این مدل از آب سردکن ها یک بطری با ظرفیت محدود دارند که به آب شهری وصل نمی باشد.به طور کلی فرایند پر شدن آب در این مدل آبسرد کن ها به صورت دستی می باشد.شخص بعد از خالی شدن آب سردکن بایست بطری را با بطری پر از آب دیگری جایگزین نماید.سیستم کارکرد این مدل از آب سرد کن ها نیز به صورت سیستم پمپ حرارتی می باشد ما اواپراتور به صورت صفحه‌ای است که جدا از مخزن بوده و آب در حجم کم با قرار گرفتن بر روی صفحه خنک می‌شود.

یک مدل از این آب سردکن ها را می توان مدل آب سردکن و جوش کن های دو منظوره که در برخی مدل ها دارای یخچال و تصفیه آب نیز می باشند نام برد که  معمولا به این نوع آب سردکن و جوش کن ها آب سردکن فانتزی گفته میشود.

آبسردکن جوش کن فانتزی
آبسردکن جوش کن فانتزی

راهنمای خرید آبسرد کن – آب سردکن آنی ( بدون مخزن آب آشامیدنی ) : 

این مدل از آب سردکن ها مخصوص مکان های بزرگ و پر مصرف می باشند.برای مثال ساختمان های چند طبقه که نیاز به لوله کشی آب مصرف خنک دارند معمولا از این مدل آب سردکن ها استفاده می نمایند.سیستم کارکرد این آب سردکن ها نیز پمپ حرارتی بوده و به صورت آنی آب رو خنک می نمایند به همین خاطر مخزنی برای نگهداری آب در این این آبسردکن ها در نظر گرفته نشده است از این رو در ساعات پیک مصرف آب سرد نیز دمای آب ثابت و بین ۱۳-۹ درجه سانتیگراد می‌باشد.

 

راهنمای خرید آبسرد کن – آب سردکن مخزن دار استیل  : 

مدل بعدی آب سردکن ها ، آبسردکن های صنعتی هستند که به دلیل ماهیت کاری که دارند تنها برای سردکردن آب از آنها استفاده میشود و امکاناتی نظیر یخچال ، تصفیه آب و … را در خود ندارد.

یکی از مدل های پرکاربرد و پر فروش این مدل از آب سرد کن ها ، آبسردکن یک شیر استیل می باشد که توسط گروه صنعتی اسکندری تولید می گردد.سایر مدل های این آب سردکن ها را می توانید در مدل های دو شیر ، سه شیر و آبسرد کن چهار شیر خریداری نمایید.به دلیل کاربری این مدل از آبسردکن ها ، مهترین مواردی که در ساخت این آبسرد کن ها رعایت میشود استحکام میباشد.آب سردکن های صنعتی را بیشتر در محل های نظیر ورزشگاه ها ، مراکز خرید ، پارکها ، مراکز تفریحی ، مساجد و … مورد استفاده قرار میدهند.

عمده تفاوت آب سردکن های صنعتی در توان و قدرت کمپرسور ،  میزان تولید آب سرد در بازه زمانی مشخص ، سرعت تولید آب سرد در بازه زمانی مشخص ، ظرفیت مخزن ، تعداد شیر به کار رفته برای خروجی آب سرد ، جنس بدنه و مخزن می باشد.

آبسردکن های فانتزی خود به مدل های ایستاده و رومیزی تقسیم میشوند

 

 

راهنمای-خرید-آبسردکن
راهنمای-خرید-آبسردکن

راهنمای خرید آبسرد کن – در هنگام خرید آبسردکن استیل به چه نکاتی توجه کنیم :

راهنمای خرید آبسرد کن – بدنه آبسردکن : 

آبسرد کن استیل یا همان آبسرد کن فلزی از دیر باز در ایران مورد استفاده قرا میگرفته و میگیرد از جمله ویژگی های بارز این آبسرد کن دوام بالای آن و استحکام قابل توجه آن میباشد به این معنی که اگر قصد استفاده از آبسرد کن در معابر عمومی و یا فضاهای صنعتی و خشن را دارید مطمئنا هنوز هم بهترین نوع آبسرد کن استفاده از آبسرد کن های استیل فلزی میباشد این نوع آبسرد کن با توجه به استحکام قابل توجه زمختی خاصی که دارد برای استفاده در معابر عمومی و بهره برداری در کارگاه های صنعتی و یا فضاهای این چنینی ایده ال به نظر می رسد در خرید این نوع ابسرد کن حتما بایستی دقت کنید که هم بدنه خارجی آن و هم بدنه داخلی آبسرد کن های فلزی از استیل نگیر تهیه وتولید شده باشند. استیل نگیر با نام علمی کرم نیکل فلز مخصوص مواد غذایی میباشد که به هیچ وجه زنگ نمی زند و دوام بسیار بالای دارد استفاده از این نوع استیل بهداشت آب تولید شده و دوام بدنه خارجی این دستگاه را تضمین مینماید. همچنین در حال حاضر کیفیت کندانسور های آلومینیومی بهتر از کندانسور های مسی میباشد و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بهتر است در آبسرد کن های استیل از کندانسور های آلومینومی جهت عمر طولانی تر بهره برداری کرد.

نوع جوشکاری آبسردکن :
از دیگر مسائلی که در انتخاب یک آبسرد کن فلزی بایستی مد نظر قرار گیرد نوع جوشکاری مخزن استیل آبسرد کن میباشد اگر از هر نوع جوشکاری غیر از جوشکاری آرگون استفاده شود استیل آسیب خواهد دید و رفته رفته خرده خواهد شد و ذرات حاصل از خوردگی آن بهداشت آب خنک تولید شده توسط دستگاه را کاهش خواهد داد و در واقع عدم استفاده از جوش آرگون و استیل خالص مشکلات جدی را متوجه سلامت استفاده کننده گان از این آب این دستگاه خواهد کرد.

رابط استفاده از آبسردکن :
برخی از انواع آبسرد کن استیل دارای کلید کنترل قدرت سرمایش موتور هستند به این ترتیب که یک کلید قدرت موتور و به همین ترتیب دمای آب خروجی را تنظیم مینماید این مهم نیز بهتر است در انتخاب آبسرد کن مد نظر باشد چرا که در برخی از روزهای گرم و یا در مناطق فوق گرم همانند شرایطی که در جنوب ایران وجود دارد این مسئله به بهره برداری از دستگاه بسیار کمک میکند .

شیر آبسردکن :

اما مشکل دیگری که هنگام استفاده از آبسرد کن استیل گاها ایجاد میشود در واقع چکه کردن شیر های موجود در این آبسرد کن ها میباشد حتما بایستی توجه داشت که جنس شیر ها از استیل و نوع آنها از انواع ضد چکه باشد تا به مرور زمان کارکرد آبسرد کن دچار اختلال نشود.

نوع عایق بندی آبسردکن :
از دیگر موارد قابل بحث در مورد آبسرد کن فلزی استیل نوع عایق این دستگاه میباشد معمولا در گذشته بیشتر از یونولیت برای عایق کاری آبسردکن استیل استفاده میگردید ولی یونولیت به مرور زمان شرایط ایده آلی را برای رشد انواع میکروب و باکتری فراهم می آورد و از سوی دیگر قدرت ایزولاسیون ضعیفی دارد پیشنهاد بنده به عنوان یک کارشناس سیستم حرارتی و برودتی استفادها ازعایق EPDM (ای پی دی ام )  و یا فوم تزریقی میباشد این دو نوع عایق امکان هر نوع رشد آلودگی را از بین میبرند و اصطلاحا حالت آنتی باکتریال دارند در کارگاه های کوچک معولا از عایق های ای پی دی ام و در کارخانه های صنعتی معمولا از عایق فوم تزریقی استفاده میگردد.

گروه صنعتی اسکندری از جمله تولیدکنندگانی آبسردکن های با کیفیت و استاندارد بدنه استیل را تولید و روانه بازار می نماید :

حتما در هنگام خرید مخصوصا اگر از طریق اینترنت خرید میکنید به داشتن نماد اعتماد ( اینماد ) توسط سایت دقت کنید و از سوی دیگر مطمئن شود که شرکت فروشنده بخش خدمات پس فروش قوی و مناسب داشته باشد.

راهنمای خرید آبسرد کن – راهنمای خرید آبسردکن پلاستیکی یا آبسردکن فانتزی : 

امروزه با افزایش جمعیت و رفاه زندگی در شهرها در اکثر اماکن عمومی همچون فرودگاه ها ، رستوران ها ، ترمینال ها ، ورزشگاه ها ، بیمارستان ها و … نیاز به آب سردکن احساس میشود.در راهنمای خرید آبسرد کن می خواهیم به بررسی انواع آب سردکن بپردازیم. نیاز به آب آشامیدنی خنک به قدری است که در مراکزی همچون پارک ها آب  آبسردکن‌ها بزرگ مرکزی نصب گردیده است. آب سردکن ها در انواع مختلف و متناسب با نیاز مصرف‌کننده‌ها ساخته می‌شوند.همان طور که پیش تر صحبت شد آب سردکن های بدنه استیل تنها برای تولید آب خنک مورد استفاد قرار میگیرند . از طرفی اندازه بزرگ و نه چندان مناسب آنها برای محیط های اداری و منازل و .. باعث شد نیاز به آب سردکن های کوچک تر بیشتر دیده شود.با تولید آب سردکن های فانتزی بعدها امکانات کاربردی بسیاری به آنها اضافه گردید.آب سردکن های فانتزی ظاهری شکیل دارند همچنین در برخی مدل های پیشرفته یخچال ، اب جوش کن نیز دیده میشود.

ابعاد آبسردکن فانتزی :

آبسردکن‌های فانتزی  از نظر ابعاد در دو مدل ایستاده و رومیزی تولید و عرضه می گردند. انواع رومیزی ارتفاع کمی‌ داشته بطبع و فضای کمی اشغال می‌کنند. آبسردکن‌های ایستاده به اشکال مختلف ساخته می‌شوند و به دلیل فضای زیاد، امکان ارائه قابلیت‌های متنوعی دارند.

ویژگی های آبسردکن فانتزی :

در مورد آبسرد کن های پلاستیکی و یا همان آبسرد کن ABS و یا اصطلاحا آبسرد کن فانتزی قضیه اندکی متفاوت است این نوع آبسرد کن معمولا برای استفاده در دفاتر کار ، ادارات ، مغازه ها و شاپینگ مال ها و فضاهای شیک و دارای محیط اداری و فروشگاهی مناسب است بر خلاف تصور عامه مردم بدنه این آبسرد کن ها بسیار مقاوم و دارای عمر نسبتا طولانی هستند از جمله ویژگی های آبسرد کن فانتزی که به شدت مورد استقبال مردم قرار میگیرد داشتن سیستم تولید آب داغ در این آبسرد کن ها میباشد شما با داشتن یک آبسرد کن پلاستیکی ای بی اس میتوانید هم نیاز خود به آب داغ برای نوشیدنی های داغ مانند چای ، نسکافه و… را برطرف سازید و هم آب خنک و گوارا را به هر میزان که نیاز باشد در اختیار داشته باشید و از آن بهره ببرید مطمئنا حجم بهداشت در آبسرد کن های فانتزی نسبت به آبسرد کن های استیل بسیار بیشتر میباشد. آبسردکن فانتزی معمولا نسبت به آبسرد کن های استیل بیشتر عمر میکنند هنگام خرید این آبسرد کن ها بهتر به برخی از موارد جزئی و کلی دقت نمایید.
اول مطمئن شوید که شرکت فروشنده لوازم یدکی آبسرد کنی را که میخواهد به شما بفروشد را حتما داشته باشد و گارانتی معتبری را ارائه نماید هر قدر عمر و قدمت شرکت بیشتر باشد بیشتر میتوان به گارانتی که ارائه می نماید اعتماد کرد.
در ادامه مطمئن شوید که مخزن آبسرد و آب گرم آبسرد کن هر دو از استیل خالص باشد چرا که اگر از سایر فلزات تولید شده باشد سلامتی و بهداشت استفاده کننده از آن کاهش می یابد و امکان پوسیدگی در مخزن آب بسیار زیاد است .
ویژگی آب خنک و آب داغ ویژگی است که در تمامی آبسرد کن های ای بی اس وجود دارد اما نکته خاص این است که برخی از آبسرد کن های ای بی اس توانای تامین آب نرمال را نیز دارند یعنی آبی که نه داغ است و نه سرد شاید این ویژگی در وهله اول زیاد نظر شما را جلب نکند ولی در فصل سرد و یا فصول معتدل باعث کاهش مصرف انرژی شده و زمانی که شما نیاز به آب بسیار خنک ندارید به شما کمک میکند پس سعی کنید از آبسرد کن های استفاده کنید که هم آب داغ دارند و هم آب خنک و هم آب نرمال چرا که در طولانی مدت به ارزش این مورد پی خواهید برد.
از دیگر ویژگی های آبسرد کن های فانتزی میتوان به قابلیت یخچال های آن اشاره کرد در برخی از این آبسرد کن ها در قسمت پایین یک یخچال کوچک اما کارا تعبیه گردیده است و میتوانید نیاز شما به یخچال را در مغازه یا دفتر و یا حتی اداره تا حد قابل ملاحظه ای برطرف نماید نکته قابل ذکر در مورد آبسرد کن های یخچال دار این است که سعی کنید تا آنجا که ممکن است آبسرد کنی را خریداری کنید که یخچال ان بزرگ و جا دار باشد میتوانید از فروشنده حجم یخچال آبسرد کن را سوال کنید پس حتما در هنگام خرید آبسرد کن به یخچال دار بودن آن و به حجم یخچال آن توجه داشته باشید.
در برخی از آبسرد کن های فانتزی و ABS برای آب داغ قفل خاصی به نام قفل کودک تعبیه شده است این مهم نیز بسیار به شما در هنگام استفاده مخصوصا اگر در فروشگاه یا مغازه یا دفتر کاری که ارباب رجوع دارد از دستگاه استفاده میکنید بسیار کمک خواهد کرد و احتمال هر نوع سوختگی را از بین میبرد پس سعی کنید آبسردکنی را انتخاب کنید که محافظ آب داغ را داشته باشد.
در نهایت میتوان به کیفیت ساخت و منتاژ دستگاه اشاره کرد متاسفانه و علی رغم میل باطنی باید اشاره کنم که بهتر است از آبسرد کن های منتاژ ایران استفاده نکنید چرا که معمولا ( البته نه همیشه ) کیفیت منتاژ در این دستگاه ها پایین تر است سعی کنید از کارخانه یا شرکتی خرید کنید که دارای قدمت و سابقه طولانی در مورد سیستم های سرمایشی باشد.

راهنمای خرید آبسرد کن

آبسردکن-یخچال-دار
آبسردکن-یخچال-دار

راهنمای خرید آبسرد کن ، قیمت انواع آبسردکن ، لیست قیمت آبسردکن مدیا ، آبسردکن با قابلیت اتصال به آب شهری ، لیست قیمت انواع آبسردکن، آبسردکن گاسونیک، آب سردکن ایستکول، آبسردکن میدیا، آبسردکن مجیک، آبسردکن فامیلی، آب سردکن و جوش کن مدیا، آبسردکن رومیزی، آبسردکن یخچال دار، آبسردکن کابین دار، انواع آبسردکن شیک و با کیفیت، آموزش راهنمای خرید انواع آبسرد کن ، نمایندگی فروش انواع آبسردکن ایرانی و خارجی با گارانتی و  بهترین قیمت ، راهنمای خرید آبسردکن ، آشنایی با انواع آب سردکن ، درباره راهنمای خرید انواع آبسرد کن ،  انواع دستگاه آبسردکن ، دستگاه آبسردکن ، راهنمای خرید آبسرد کن ، دستگاه آب سردکن ، جوش کن ، دستگاه آبسردکن مخزن دار ، راهنمای خرید آبسردکن

راهنمای خرید آبسرد کن – چه نوع آبسردکنی بخریم
Rate this post